انسانهای دوست داشتنی 12 عادت جذاب دارند

انسانهای دوست داشتنی
4.7
(7)

انسانهای دوست داشتنی افرادی هستند که همیشه تلاش می کنند تا کارها به راحتی و خوبی پیش برود و همه از نتیجه کار راضی باشند.

انسانهای دوست داشتنی این خصوصیت را بطور اکتسابی کسب کرده اند و نه بطور خدادادی و غریزی.

انسانهای دوست داشتنی از چهره یا هوش یا تیپ یا. خاصی برخوردار نیستند و نمی توان انسانهای دوست داشتنی را با این خصوصیات تشخیص داد. آنها برای دوست داشته شدن تلاش و تمرین کرده اند.

 

من حمیده نجاران هستم. مترجم، مربی و مدرس دوره های کارآفرینی و توسعه فردی
به شما کمک می‌کنم تا با یادگیری اصول مدیریت و کارآفرینی، زندگی شخصی و کسب و کار بهتری داشته باشید.

 

انسانهای دوست داشتنی یاد گرفته اند که چگونه خود را مطلوب دیگران کنند. آنها عادتهای خود را بهینه کرده اند و از رفتارهای خوب دیگران الگو برداری کرده اند.

شما هم می توانید برای بهتر بودن و تبدیل شدن به یکی از انسانهای دوست داشتنی، آنها را الگو قرار دهید و از رفتارهای خوب آنها چیزهایی یاد بگیرید و بکار ببندید.

در این مقاله قصد داریم به شما نشان بدهیم که شما هم می توانید با پیروی از عادت های خوب انسانهای دوست داشتنی مثل آنها شوید.

۱– انسانهای دوست داشتنی زیاد سوال میپرسند:

 

آنها زیاد سوال می پرسند.

افراد معمولی زمانی که به حرف یک سخنران گوش می دهند آنقدر محو شنیدن می شوند که به معنای کلمات گفته شده دقت نمی کنند. انسانهای دوست داشتنی آنهایی هستند که علاوه بر اینکه به حرفهای سخنران گوش می دهند، از سخنران سوال هم می پرسند و بدین ترتیب به او می فهمانند که با دقت به حرفهایش گوش داده اند. اینگونه افراد مورد توجه و علاقه شدید سخنرانان هستند.

سخنرانان از کسانی که در حین و یا در انتهای صحبتها سوال می پرسند بیشتر خوششان می آید تا کسانی که فقط حرفهایشان را تایید می کنند. البته منظور پرسیدن سوالات خوب است نه سوالاتی که فقط برای وقت گذرانی باشد.

 

۲- آن ها به تلفن‌ همراه خود وابسته نیستند:

 

این افراد به تلفن همراه وابسته نیستند

 

نگاه کردن به صفحه موبایل در حین مذاکره با دیگران و چک کردن ایمیلها و پیامک ها و نگاه کردن به صفحات مجازی از عادتهای بسیار بدی است که بعضی از افراد دارند.

این مطلب را هم بخوانید:  50 ایده جدید کارآفرینی 🎯 آپدیت 2023

انسانهای دوست داشتنی در ملاقات با دیگران تمام توجه خود را به صحبت های طرف مقابل می‌دهند نه به موبایل خود.

 

۳- آنها با اصالت هستند:

 

مهم نیست پولدار هستید یا بی پول، مهم نیست شهری هستید یا روستایی، مهم نیست تحصیلات دانشگاهی دارید یا ندارید،… مهمترین چیز این است که خودتان باشید زیرا دیگران به افراد اصیل اعتماد می کنند افرادی که خودشان هستند و در قالب دیگری فرو نرفته اند.

افراد اصیل اعتماد به نفس بالایی دارند و به سادگی، دیگران را مجذوب رفتار خود می کنند مجذوب آنچه هستند نه آنچه می نمایند.

انسانهای دوست داشتنی اهل نمایش بازی کردن نیستند و همیشه خودشان هستند.

 

 ۴- آنها پیش داوری نمی کنند:

 

پیش داوری ممنوع

 

آنها سعی نمی کنند قبل از شنیدن نظرات دیگران نظر قطعی خود را اعلام کنند. اختلاف سلایق نباید باعث پیش داوری در مورد افراد شود. ما نباید از روی ظاهر کسی باطن او راقضاوت کنیم.

انعطاف پذیر بودن به معنای یافتن ایده ها  و نظرات جدید دیگران است. البته این بدان معنا نیست که  آنها تمام عقاید و رفتارهای خود را دور می ریزند و فقط به حرف دیگران گوش می دهند بلکه با این کار به دیگران  اعلام می کنند که آنها نیز هستند و سعی میکنند جهان را از نگاه دیگران نیز ببینند.

 

۵-  آنها سعی نمی کنند مرکز توجه باشند:

 

انسانهای دوست داشتنی دوست ندارند مرکز توجه باشند

 

مردم از کسانی که سعی می کنند خود را مرکز توجه قرار دهند بیزار هستند. انسانهای دوست داشتنی با دیگران به روش دوستانه، با اعتماد به نفس و مختصر صحبت می کنند و تلاش نمی کنند مرکز توجه باشند بطوریکه دیگران دیده نشوند.

انسانهای دوست داشتنی همیشه قدردان و فروتن هستند و به واسطه خوش آمدن دیگران دروغ نمی گویند و چاپلوسی نمی کنند.

 

۶- آنها رفتار ثابت دارند:

 

رفتاری که انسان های دوست داشتنی در شرایط متفاوت  همچون غم و شادی، خستگی و سرحالی، خوشحالی و عصبانیت و… از خود نشان می دهند همیشه یکسان است و این یکی از دلایل بسیار با اهمیت برای دیگران است که او را دوست دارند و می توانند به حرفهای او اعتماد کنند.

این مطلب را هم بخوانید:  ایده های پولساز صنعت غذا در ایران | ✅ 20 ایده تازه

 

۷- آنها از ابعاد مثبت زبان بدن استفاده می کنند:

 

انسانهای دوست داشتنی لحن پر شور دارند و سعی می کنند حفظ تماس چشمی با مخاطب داشته باشند و با خم شدن به سمت شخصی که در حال صحبت است به او نشان می دهند که سراپا در حال گوش کردن به حرف های او هستند.

زبان بدن باعث جلب اعتماد دیگران می شود  بنابراین اگر تاکنون به فکر یادگیری زبان بدن نبوده‌اید سعی کنید هر چه سریعتر آن را بیاموزید.

 

۸- آنها در اولین ملاقات بیشترین تاثیر را می گذارند:

 

تحقیقات نشان داده که شما در ۷ ثانیه اول ملاقات، می توانید بیشترین تاثیر را بر دیگران بگذارید بنابراین استفاده حرفه ای از زبان بدن می ‌تواند به شما بسیار کمک کند.

به عنوان مثال اگر شما برای استخدام شدن، با کسی ملاقات کردید علاوه بر اینکه می باید سر و وضع مناسب داشته باشید و همچنین معطر باشید، می باید محکم و استوار روبروی ایشان بایستید و لبخند زدن را چاشنی دست دادن با ایشان کنید و البته نباید رفتار شما مصنوعی به نظر برسد. به هیچ عنوان غیر رسمی و عامیانه سخن نگویید و اصلاً قسم نخورید سرعت سخن گفتن خود را نه چنان سریع انتخاب کنید که در حین سخن گفتن  عصبی شوید نه چنان آرام که وقفه ای در سخنان پیش آید.

 

۹-  به هنگام ملاقات با دیگران آنها را با نام خطاب می‌کنند:

 

مهمترین بخشی از هویت هر فرد نام اوست و چه دوست داشتنی است فردی که در صحبت های خود از نام دیگران استفاده می کند و مخاطب خود را به اسم کوچک یا فامیل خطاب می کند. البته ناگفته نماند در ملاقات با افرادی که جایگاهشان از شما بالاتر است مطمئنا استفاده از نام خانوادگی ضروری است.

 

۱۰- لبخند زدن قسمتی از هویت آنهاست:

 

انسانهای دوست داشتنی لبخند زدن قسمتی از هویت آنهاست

انسان ها به طور طبیعی و غیر ارادی نسبت به رفتار دیگران عکس العمل نشان میدهند و همانند آینه عمل می کنند بنابراین اگر شما لبخند بزنید قاعدتاً فرد مقابل شما نیز لبخند خواهد زد و این احساس خوب نتیجه مذاکره را به نفع شما رقم خواهد زد.

این مطلب را هم بخوانید:  افراد ثروتمند چگونه در کسب و کار های کوچک تاثیر می گذارند

 

۱۱- آنها می دانند چه زمانی و در چه مکانی لب به سخن بگشایند:

 

انسانهای دوست داشتنی می دانند چه زمانی و در چه مکانی لب به سخن بگشایند

 

انسان های دوست داشتنی می دانند اگر مشکلات و اعتراضات خود را در اولین ملاقات ها اعلام کنند به آنها لقب شاکی داده می شود و اینکه می دانند اگر حتی جمله ای را به عنوان شوخی بگویند دیگران هدف او از گفتن این جمله پی می برند. بنابراین آنها به این مثل اعتقاد دارند که می گوید:” هر سخن جایی و هر نکته مکانی دارد”.

 

۱۲- آنها می دانند چه کسی را لمس کنند:

 

وقتی  در حین مذاکره، طرف مقابل را لمس می کنید شما باعث خروج  اکسی توسین از مغز او می شوید که این هورمون باعث می شود مغز آنها اعتماد به نفس شما را بالا برده و احساس مثبت داشته باشید.

البته در این مورد نیز زمان و مکان مناسب بسیار اهمیت دارد زیرا زمان نامناسب و فرد نامناسب اثر متضاد دارند. البته به یاد داشته باشید دیگران از احساسات شما به وجد می آیند نه از گفتار شما.

همین نکات ریز وقتی در کنار  یکدیگر جمع می شوند باعث می شود دیگران در اولین ملاقات حس کنند که آیا شما را دوست دارند یا دوست ندارند .

افراد دوست داشتنی بسیار ارزشمند و بی نظیر هستند. آنها به سرعت شبکه می شوند و هماهنگی در محیط کار را ارتقاء می بخشند. آنها باعث می شوند که افراد پیرامون خودشان نیز ارتقاء یابند و بهترین ها را داشته باشند.

آنها علاوه بر اینکه مدیران تاثیر گذاری هستند می توانند محیط کار خود را برای زیر مجموعه خود نیز مفرح نمایند.

بنابراین سعی کنید این مهارت ها را به کارنامه خود اضافه کنید و ببینید که چگونه نزد دیگران دوست داشتنی تر می شوید.

 

منبع:  سایت www.Forbes.com

گردآوری و ترجمه: حمیده نجاران مدیر وبسایت kasbokarmag.ir

میانگین امتیاز : 4.7 / 5. تعداد آرا : 7

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *