حیوانات خانگی | ✅ 44 ایده پولساز در کسب و کار حیوانات خانگی

4.8
(12)

حضور حیوانات خانگی در بین خانواده های ایرانی، در سالهای اخیر در حال تبدیل شدن به یک فرهنگ می شود. اگر به سالهای نه چندان دور برگردیم، نه خبری از سگ خانگی بود و نه گربه های خانگی. تنها سگ هایی که می دیدیم و می شناختیم سگ گله بود. البته آنهم فقط در روستاها و مزارع و همراه با گله های گوسفند و گاو. گربه ها هم که معروف به گربه دزده بودند و جوجه رنگی های کوچکمان را می دزدیدند و می خوردند.

کاش تنوع حیوانات خانگی به سگ و گربه و طوطی و قناری ختم می شد. این روزها حیوانات خانگی را می بینیم که غیر طبیعی هستند و بنظر نمی رسد حیوان خانگی واقعی باشند. مثلا مار، کلاغ، لاک پشت و سوسمار پوزه کوتاه ( گاندو )، جغد و عقاب و … .

این روزها داشتن حیوانات خانگی تبدیل به دستمایه ای برای چشم و هم چشمی شده است. هر چی نوع حیوانات خانگی غیر طبیعی تر باشد، پوز دادن بیشتر می شود.

 

من حمیده نجاران هستم. مترجم، مربی و مدرس دوره های کارآفرینی و توسعه فردی
به شما کمک می‌کنم تا با یادگیری اصول مدیریت و کارآفرینی، زندگی شخصی و کسب و کار بهتری داشته باشید.

 

آیا شما دوست دارید از علاقه مردم به حیوانات خانگی پول دربیاورید؟

 

اگر به حیوانات خانگی علاقه دارید و دوست دارید از این علاقه خود درآمد کسب کنید، من به شما کسب و کارهایی را معرفی می کنم که با اندکی پول و خلاقیت می توانید راه اندازی کنید که هم در کنار سگ ها، گربه ها و حیوانات خانگی دیگر باشید و هم پول دربیاورید.

بسیاری از کسانی که حیوانات خانگی را می خرند هیچ اطلاعی از نحوه رفتار با آنها، تربیت، تغذیه، بهداشت، بیماری و …  این حیوانات ندارند. به گمان آنها نگهداری از حیوانات خانگی مثل نگهداری از یک عروسک است. ولی وقتی وارد گود می شوند و سختی های کار را می بینند، یهویی جا می زنند و سعی می کنند یا حیوان را واگذار کنند و یا در کوچه و خیابان رها کنند.

توصیه مهم:حیوانات خانگی مخصوصا سگ ها، شما را همچون خانواده و دوست صمیمی خود می دانند و دوری از شما برایشان شکست بزرگی است و از نظر عاطفی ضربه می خورند. بنابراین قبل از خرید آنها، راجع به مکان نگهداری و غذا و بهداشت و …، کاملا تحقیق کنید تا مجبور نشوید آنها را ترک کنید.

در مقاله زیر ایده هایی را جمع آوری کرده ام که اگر درست و خلاقانه اجرا شوند مطمئنا به توسعه کسب و کار و سود منجر می شوند.

44 ایده پولساز در کسب و کار حیوانات خانگی

 

1- تهیه و تولید غذای حیوانات خانگی

 

سگ و گربه

صاحبان حیوانات خانگی به مواد تشکیل دهنده غذا و خوراک حیوانات خود بسیار اهمیت می دهند. با پختن و فروش خوراکی های ارگانیک برای حیوانات خانگی، می توانید توجه صاحبان حیوانات خانگی را که نگران سلامت و محیط زیست آنان هستند، را جلب کنید.

می توانید از تنوع غذاهای حیوانات خانگی که در سایت دیجی کالا بفروش می رسد الگو بگیرید و هر کدام که پر فروش تر هستند را تهیه کنید و بفروشید.

2- آموزش اطاعت پذیری سگ و گربه

 

اطاعت پذیری حیوانات خانگی یکی از کارهایی است که شما می توانید خودتان را نسبت به بقیه متخصص تر نشان دهید. عادتهای خوب را به حیوانات آموزش دهید و آنها را نسبت به صاحبانشان فرمان پذیر کنید. درآمد این شغل عالی است منتها شما باید واقعا تخصص این کار را داشته باشید.

 

3- نظافت محیط زندگی

 

هر کسی که سگ و گربه داشته باشد، سختی تمیز کردن خانه و حیاط و کوچه را می داند. این بدان معناست که بسیاری از مشتریان حاضرند پول بپردازند تا یک نفر کثیف کاری های سگ ها را از حیاط و باغچه و لوازم منزل پاک کند و همچنین تمیز کردن موی گربه و سگ از روی وسایل منزل انجام دهد.

 

4- وبلاگ نویس حیوانات

 

وبلاگی داشته باشید و در آن عکس های حیوانات خانگی خود را منتشر کنید یا نکاتی را با صاحبان حیوانات دیگر به اشتراک بگذارید، می توانید وبلاگی درباره زندگی روزمره خودتان با حیوانات داشته باشید و هم خودتان را متخصص نشان می دهید و هم از طریق تبلیغات برندهای مرتبط، کسب درآمد کنید.

 

5- ساخت اسباب بازی

 

اسباب بازی برای حیوانات خانگی

اکثر صاحبان حیوانات خانگی نوعی اسباب بازی برای حیوانات خود می خرند تا با آنها بازی کنند. اگر به خیاطی یا ساخت وسایل کوچک از نوع اسباب بازی علاقه دارید، می توانید آنها را به عنوان اسباب بازی سگ یا گربه بفروشید.

 

6– طراحی و ساخت لوازم رفاهی

 

جای خواب حیوانات

ار آنجا که خرید و نگهداری از حیوانات خانگی در ایران در بین قشر نسبتا پولدار اتفاق می افتد و این افراد زندگی لاکچری دارند یا دوست دارند که اینگونه نشان دهند بنابراین سعی می کنند برای حیوانات خود وسایل رفاهی تهیه کنند.

این مطلب را هم بخوانید:  کسب و کارهای موفق ? 6 اصل کلیدی ?

حالا نوبت شماست که از علاقه و تخصصتان پول دربیاورید. می پرسید چطوری؟ پس نگاه کنید:

بالش، تشک و پتو بدوزید. حتی می توانید آنها را شخصی سازی کنید مثلا عکس حیوان خانگی را هم روی آن بدوزید.

جای خواب چوبی طراحی کنید. تخت خواب بسازید.

برای سگها در حیاط، خانه بسازید.

آکواریوم ماهی و قفس پرندگان بسازید و آنها را به صاحبان حیوانات خانگی یا فروشگاه ها بفروشید.

 

7- خدمات مسافرتی حیوانات

 

وقتی مردم با حیوانات خانگی خود سفر می کنند استرس زیادی دارند چون نمی توانند حیوان را کنار خود روی صندلی بنشانند چون یا جا ندارند و یا از پلیس می ترسند. اگر شما راهی برای حل این مشکل پیدا کنید آنها خریدارند.

 

8- تل سر درست کنید

 

شاید خنده دار بنظر برسد ولی تجارت تل سر برای حیوان خانگی یکی از پرفروش ترین ها و بالطبع آن یکی از پرسود ترینها است.

 

9- طراحی قلاده

 

می‌توانید طرح‌ها، رنگ‌ها یا حتی جزئیات شخصی‌شده را به قلاده یا بند حیوانات خانگی اضافه کنید و آنها را در فروشگاه‌ها، نمایشگاه ها یا آنلاین بفروشید.

قلاده سگ

10- مدیریت کافه گربه

 

کافه‌های گربه‌ها یا کافی‌شاپ‌هایی که به مشتریان اجازه می‌دهند در حین لذت بردن از نوشیدنی‌های خود، با  گربه‌ها نیز معاشرت کنند. در چند سال گذشته محبوبیت زیادی پیدا کرده‌اند. اگر عاشق گربه‌ها و کافه‌ها هستید، این یک ایده تجاری سرگرم‌کننده و بسیار پولساز است.

نحوه کار بسیار ساده است. شما یک کافه دارید و تعدادی گربه آرام و بازیگوش که مردم در حین لذت بردن از محیط و نوشیدنی، با گربه ها نیز بازی می کنند. اگر در گوگل سرچ کنید در تهران نمونه هایش دیده می شود.

 

11- خدمات ناخن سگ و گربه

 

جاهای زیادی هستند که خدمات ناخن انجام می دهند ولی حمل و نقل حیوانات و زمانی که صرف رفت و آمد می شود اذیت کننده است. بنابراین اگر شما خدمات ناخن را در منزل مشتری و بصورت سیار انجام دهید می توانید پول خوبی از مشتری دریافت کنید.

خدمات رنگ کردن ناخن حیوان خانگی را هم می توانید انجام دهید.

 

12- فروشگاه حیوانات خانگی بجز سگ و گربه

 

بسیاری از صاحبان فروشگاه های حیوانات خانگی، لوازم جانبی سگ و گربه را می فروشند. اما برای آن دسته از صاحبان حیوانات خانگی که به دنبال انواع دیگری از حیوانات هستند، از پرندگان گرفته تا مارها، می توانید فروشگاهی راه اندازی کنید که اقلامی را به طور خاص برای آن حیوانات غیرعادی تر ارائه می دهد.

 

13- تشخیص صدای سگ

 

هر صدایی که سگ ها ایجاد می کنند را نباید مردم آزاری بدانید. ممکن است سگها دچار بیماری هستند و با صدای پارس خود از شما کمک می خواهند. اکثر صاحبین سگ ها هیچ آگاهی نسبت به این صداها ندارند بنابراین اگر در رفتار سگ تخصص دارید، ممکن است بتوانید به برخی از آن سگ ها و صاحبان سگ کمک کنید تا ریشه این مسائل را پیدا کنند.

بعضی از دامپزشک ها، دست به جراحی تارهای صوتی این حیوان زبان بسته می زنند و آنها را مادام العمر از پارس کردن محروم می کنند. لطفا رفتارهای طبیعی حیوانات خود را از بین نبرید.

 

14- مربی توالت سگ و گربه

 

اگر صاحبان سگ ها و گربه ها نخواهند با جعبه های زباله بدبو، سر و کار داشته باشند، شما باید آموزشهایی را بلد باشید که به مردم کمک می‌کند تا سگ ها و گربه‌های خود را آموزش دهند تا بیرون یا توالت یا حتی داخل حمام بروند.

 

15- صاحب نانوایی حیوانات خانگی

 

نانوایی حیوانات خانگی

 

چه خودتان غذای سگ خود را درست کنید یا فقط بخواهید آنها را از نانوایان دیگر تهیه کنید، باز کردن یک نانوایی که در زمینه غذا و خوراک حیوانات خانگی تخصص دارد می تواند یک تجارت پرسود باشد.

 

16- از آموزش در یوتیوب پول در بیاورید

 

اگر نمی‌توانید دانش یا تخصص خود را در مورد آموزش یا رفتار حیوانات خانگی با مشتریان بصورت خصوصی و تکنفره به اشتراک بگذارید، می‌توانید یک کانال YouTube راه‌اندازی کنید تا صاحبان حیوانات خانگی را در مورد روش‌های مختلف آگاه کنید.

کانال یوتیوب آموزش حیوانات خانگی 4 مزیت دارد:

 1. تبلیغ خود و تخصصتان
 2. تبلیغ محصول
 3. تبلیغ محصولات فروشگاه های آنلاین و دریافت پورسانت
 4. کسب درآمد از یوتیوب

17- سازنده یا فروشنده نعناع تنفس برای سگ

 

اگر تا به حال به صورت سگ نزدیک شده باشید، پس همه چیز را در مورد نفس سگ می دانید. به همین دلیل است که برخی از صاحبان سگ ها، نعناع های تنفسی یا سایر خوراکی هایی را می خرند که برای بهبود تنفس سگ و سلامت دهان و دندان آنها ساخته شده است.

این مطلب را هم بخوانید:  مک دونالدز | بزرگترین فست فود ? فرانچایز ? زنجیره‌ای جهان

 

18- هنرمند سفارشی پرتره حیوانات باشید

 

مشتریان عکس حیوان خود را برای شما می فرستند و شما آنها نقاشی یا طراحی می کنید و پول دریافت می کنید.

 

19- عکاس تخصصی حیوانات خانگی

 

عکاس حیوانات

 

یک آتلیه تخصصی داشته باشید و یا بعنوان عکاس سیار، از حیوانات خانگی افراد عکس بگیرید و چاپ ها را بفروشید.

 

20- اجاره دادن حیوانات غیر معمول

 

اگر حیوانات غیرمعمولی دارید، می‌توانید آن‌ها را به افرادی که می‌خواهند از  آن‌ها استفاده کنند، اجاره دهید. به عنوان مثال، بعضی از حیوانات غیر معمول در فیلم ها استفاده می شوند بعضی در محیط های دانشگاهی برای پژوهش

 

21- خدمات اجاره حیوانات خانگی راه اندازی کنید

 

افرادی هستند که بدلایلی نمی توانند و یا نمی خواهند بصورت دائمی حیوان خانگی داشته باشند ولی به آنها علاقه دارند. شما می‌توانید حیوانات خانگی خود را اجاره بدهید. یا خدماتی را برای افرادی راه‌اندازی کنید که می‌خواهند برای مدت کوتاهی، حیوان خانگی داشته باشند. حتی می توانید با طراحی یک سایت، دیگران را نیز در اجاره حیوانات خود کمک کنید و از این طریق نیز کسب درآمد کنید.

 

22- متخصص رنگ موی حیوان خانگی

 

مردم همیشه موهای خود را رنگ می کنند. در حالی که در مورد حیوانات خانگی هنوز رایج نشده است. بعضی افراد وجود دارند که دوست دارند خز و موی حیوانات خود را رنگ کنند.

 

23- حکاکی روی قلاده

 

روی قلاده حیوانات، خدمات تخصصی حکاکی کنید. مثلا بعضی از صاحبان حیوانات خانگی می خواهند که نام و اطلاعات تماس آنها روی قلاده ثبت شود.  بنابراین می توانید به مشتریان خدمات سفارشی حیوان خانگی را که شما با اطلاعات خاص آنها حکاکی می کنید پیشنهاد دهید.

24- طراح لباس حیوانات خانگی

 

لباس برای پت

می توانید از استعدادهای خلاق خود برای طراحی و دوخت لباس برای سگ، گربه و سایر حیوانات استفاده کنید.

 

25- هتل اختصاصی حیوانات

 

هنگامی که صاحبان حیوانات خانگی به تعطیلات می روند، اغلب نیاز دارند که برای حیوانات خانگی خود یک پرستار یا نگهبان استخدام کنند. اما کسانی که واقعاً به حیوان خانگی خود علاقه دارند ممکن است به دنبال خدماتی فراتر و خاص تر از پیدا کردن یک نگهبان باشند. بنابراین، اگر مکانی لوکس همراه با ارائه خدماتی خاص همچون حمام و ماساژ و اتاق‌های خصوصی را ارائه می‌دهید، می‌توانید به این بازار پاسخ دهید.

 

26- ارائه دهنده خدمات شبانه روزی در منزل

 

از طرف دیگر، برخی از صاحبان حیوانات خانگی ممکن است احساس راحتی بیشتری در نگهداری حیوانات خانگی خود در خانه خود داشته باشند. شما می توانید در منزل آنها از حیواناتشان مراقبت کنید.حتی برخی از وب‌سایت‌ها در چند سال اخیر باز شده‌اند که صاحبان حیوانات خانگی را با افرادی که در خانه‌هایشان از آنها مراقبت می‌کنند، ارتباط می‌دهند.

 

27- رستوران سیار حیوانات

 

شما فقط به یک وسیله نقلیه به اندازه کافی بزرگ، مقداری غذا و خوراکی و عشق به سگ نیاز دارید. زمانبندی کنید و هر روز در یک محله با صاحبین سگ ها و گربه ها قرار ملاقات بگذارید.

 

28- برگزار کننده مسابقات ورزشی سگ

 

بسیاری از نژادهای سگ به طور طبیعی تمایل به دویدن، پریدن و انجام فعالیت های ورزشی مختلف دارند. بنابراین، اگر از فعالیت بدنی و برگزاری رویداد لذت می برید، می توانید مسابقات و فعالیت های ورزشی مختلفی را برای سگ ها در منطقه خود راه اندازی کنید.

 

29- مهد کودک سگ ها و گربه ها

 

مهد کودک حیوانات خانگی

گذشته از اینکه فقط به کسی نیاز دارند که حیواناتشان را در حین سفر مراقبت کند، بعضی از صاحبان حیوانات خانگی همچنین می‌خواهند جایی که حیوانات خانگی‌شان نگهداری می شود هم مرتب و آموزشی و تفریحی باشد. شما می توانید برای پاسخگویی به این نیاز، یک مهد کودک حیوانات باز کنید.

 

30- تیشرت های خاص طراحی کنید

 

عکس ها یا تصاویر حیوان خانگی را روی تی شرت خودشان و یا مالکین آنها طراحی کنید.

 

31- مربی ورزشی سگ ها

 

سگ ها بر خلاف گربه ها علاقه و نیاز دارند که از محیط خانه بیرون بروند و در کوچه و خیابان بازی کنند و بدوند. راه رفتن با سگ برای صاحبین آنها گاها سخت و یکنواخت می شود بنابراین اگر شما این وظیفه را بر عهده بگبرید می تواند یک تجارت خانگی پردرآمد باشد.

اما اگر از دویدن و فعالیت زیاد  لذت می برید و می خواهید پیاده روی سگ را به سطح دیگری ببرید، می توانید یک برنامه دویدن یا ورزش سگ را شروع کنید. برای صاحبان سگ که می‌خواهند حیوانات خانگی‌شان کمی بیشتر ورزش کنند، می‌توانید مرتباً آنها را برای دویدن ببرید.

 

32- رستوران حیوانات خانگی

 

رستوران های حیوانات خانگی، مانند نانوایی ها و رستوران های سیار، در چند سال گذشته شروع به کار کرده اند. شما می توانید مواد غذایی مختلفی را برای سگ ها ارائه دهید تا از آن لذت ببرند.

این مطلب را هم بخوانید:  انسانهای دوست داشتنی 12 عادت جذاب دارند

 

33- تهیه کننده غذای خانگی پت ها

 

تهیه غذای خانگی برای پت ها

غذای سگ یا گربه را درست کنید و آن را به فروشگاه های حیوانات خانگی محلی، رستوران ها یا حتی در وب سایت خود بفروشید. همانطور که می دانید قضاهای بسته بندی حیوانات بسیار گران هستند بنابراین اگر می توانید آنرا با همان کیفیت و ارزانتر درست کنید تجارت خانگی شما شروع شده است.

 

34- نگهدارنده حیوانات بزرگ

 

اگر به غیر از سگ و گربه در ارتباط با حیوانات تخصص دارید، می توانید خدمات خود را به افرادی که حیوانات بزرگتر دارند ارائه دهید. به خصوص در مناطق روستایی، ممکن است افرادی را پیدا کنید که اسب، بز و حیوانات مختلف دیگری دارند که گاهی نیاز به مراقبت دارند.

 

35- طراح لباس حیوان خانگی

 

مخصوصاً در ایام هالووین، ولنتاین،  بسیاری از صاحبان حیوانات خانگی برای حیوانات خود لباس جدید می خرند تا بپوشند. این لباس ها هر چقدر فانتزی تر و خلاقانه تر باشد بیشتر خریدار دارد.

 

36- اشتراک ماهیانه تغذیه بفروشید

 

به تعدادی از صاحبین سگ ها و گربه ها اشتراک ماهیانه بفروشید که طی آن شما متعهد می شوید که هر روز برای حیوانات آنها غذا تهیه کنید و برایشان ارسال کنید و آنها نیز مبلغی بصورت ماهیانه به شما پرداخت نمایند.

 

37- ماساژور تخصصی حیوانات خانگی شوید

 

ماساژور حیوانات خانگی

نشان داده شده است که ماساژ برای گربه ها، سگ ها و حیوانات مختلف دیگر مفید است. با کمی آموزش، می توانید خدمات خود را به عنوان یک ماساژور حیوانات خانگی ارائه دهید.

 

38- کارشناس نظارت بر حیوانات خانگی

 

اگر به تجهیزات ویدئویی و فناوری های مشابه مثل نصب دوربین های مدار بسته مهارت دارید، ممکن است بتوانید برخی از سیستم های نظارتی در خانه را ارائه دهید تا به صاحبان حیوانات خانگی کمک کنید تا زمانی که در خانه نیستند، حیوانات خود را تماشا کنند.

 

39- خدمات پیک موتوری انجام دهید

 

برای بعضی از صاحبان حیوانات خانگی، خرید غذا، دارو و سایر لوازم مورد نیاز حیوان، می تواند دردسرساز باشد. بنابراین می توانید به آنها گزینه تحویل آن اقلام را در محل پیشنهاد دهید.

 

40- کارشناس تجربی بهداشت حیوان خانگی

 

بهداشت سگ

در حالی که واضح است که برای ارائه مراقبت های بهداشتی به حیوانات باید به دانشکده دامپزشکی بروید، ممکن است بتوانید نکات بسیار ساده و اولیه را در مورد چیزهایی مانند رژیم غذایی و ورزش ارائه دهید.

 

41- سازمان دهنده رویداد ها برای حیوانات خانگی

 

رویدادهای مختلف مرتبط با حیوانات وجود دارد که می توانید در برنامه ریزی آنها کمک کنید. رویدادهای فرزندخواندگی، نمایش سگ ها و زیباترین سگ سال و موارد دیگر.

 

42- استخر آب گرم مخصوص حیوانات ایجاد کنید

 

استخر آب گرم حیوانات خانگی

خدمات مختلفی برای سلامتی و زیبایی وجود دارد که می توانید برای حیوانات ارائه دهید. تجربه استخر آبگرم برای حیوانات بسیار لذت بخش است.

 

43- فروشگاه یا کافه دوستدار حیوانات خانگی

 

به مشتریان خود اجازه دهید حیوانات خانگی خود را به کافه یا رستوران شما بیاورند و از بودن در کنار آنها لذت ببرند. با این ایده، کافه ی شما جزو معدود مکان هایی می شود که صاحبین حیوان خانگی دوست دارند برای صرف نوشیدنی و غذا به آنجا بروند. با کمی خلاقیت می توانید از این فرصت استفاده کنید و محصولات مرتبط با پت ها را نیز در آنجا به فروش برسانید.

 

44- ایجاد سایت خرید و فروش حیوانات خانگی

 

در این شغل، شما بعنوان یک واسطه عمل می کنید و با تبلیغ حیوانات در سایت یا شبکه های اجتماعی مختلف، برای حیوانات مختلف مشتری پیدا می کنید و بابت معرفی خریدار و فروشنده به همدیگر پورسانت دریافت می کنید. اگر تخصص بازاریابی دارید، این صنعت می تواند بسیار پولساز باشد.

نتیجه :

تعدادی از مشاغل پیشنهادی در مقاله بالا در کشور ما با توجه به قوانین و مقررات داخلی، ممکن است فعلا کارآیی و کاربرد نداشته باشد. ولی هیچ غیر ممکنی غیر ممکن همیشگی نیست. شاید در سالهای بعد این ممنوعیت ها کمرنگ تر شود و بازار این شغل ها باز شود. اگر سگ گردانی ممنوع است ولی داشتن آن که ممنوع نیست. داشتن سایر حیوانات نیز ممانعتی برایش وجود ندارد. بسیاری از مشاغل بالا را می توان در منزل ارائه کرد.

 

بنابراین سعی کنید از پیشنهادهای بالا الگوبرداری کنید. ممکن است صدها ایده دیگر به ذهن شما برسد که من در اینجا ذکر نکرده ام. اگر دوست دارید مقاله کاملتر شود، ایده های جدید خودتان را در قسمت دیدگاه ها  بنویسید و یا به ایمیل من به آدرس hamideh.najarann@gmail.com ارسال کنید تا به نام خودتان در سایت ثبت شود.

 

نویسنده : حمیده نجاران مدیر وبسایت مجله خبری کسب و کار

 

میانگین امتیاز : 4.8 / 5. تعداد آرا : 12

6 دیدگاه برای “حیوانات خانگی | ✅ 44 ایده پولساز در کسب و کار حیوانات خانگی

 1. علیرضا گفته:

  سلام من حاضرم سرمایه گذاری کنم روی یکی از ایده های بالا مثل تولید لباس حیوانات خانگی یا تولید غذای حیوانات خانگی ولی برای فروش شریک نیاز دارم. در صورتیکه شریک خوب پیدا بشه من مشکلی با بودجه ندارم.
  ممنون از سایت خوب و پرمحتواتون

  • زیبا قویدل گفته:

   ایده خوبیه غذا و لباس به شدت مورد نیازه و حتما جواب میده .
   منکه حاضرم هرکاری انجام بدم فقط در ارتباط با حیوانات باشه

   • حمیده نجاران گفته:

    سلام دوست عزیزم
    ممنونم از اینکه نظرتونو اعلام کردید. نظر شما رو تو سایت منتشر می کنم تا اگر فرد دیگری با شما هم هم عقیده بود بتوانید یک تیم کاری با هم بسازید.
    موفق باشید.
    حمیده نجاران

 2. سارا گفته:

  من دو تا سگ پامرانین ملوس و خوشگل دارم که حداقل هفته ای یکبار برای خرید لباس و غذا براشون به پت شاپ ها مراجعه می کنم. درآمدشون عالیه دربارش فکر کنید. من حاضرم با یکنفر شریک بشم و توی مشهد پت شاپ باز کنم همه کاراش رو هم بلدم فقط یکنفر پایه میخوام. خوش باشید.

  • حمیده نجاران گفته:

   سلام سارا جان ممنون از پیشنهادت. از دوستانی که در مشهد زندگی میکنند و علاقه به افتتاح پت شاپ دارند دعوت میکنم با شما همکاری کنند. انشالله شاهد یک کسب و کار متفاوت باشیم.
   موفق و ثروتمند باشید.

  • مریم گفته:

   سلام سارا جان نظرشما منو جلب کرد و منم میخوام پت شاپ بزنم در مشهد اگه شما مایل هستید یک جلسه مشارکت باهم داشته باشیم غیرحضوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *