شروع کسب و کار شخصی |✅ از ایده تا عمل

شروع کسب و کار
4.8
(6)

چگونه به زندگی کارمندی پایان دهیم و کسب و کار شخصی خودمان را آغاز کنیم ؟

شروع کسب و کار از کجا آغاز می شود؟ اغلب کارآفرینان جهان، زندگی کارمندی را تجربه کرده اند. این افراد برای کارآفرین شدن تلاش زیادی کرده اند و هدفی را دنبال کرده اند که پس از مدتی توانسته اند از کارمندی به کارآفرینی برسند.

زندگی کارمندی برای آدمی که استعدادهای ویژه و توانایی های بالقوه و رویاهای بزرگ دارد، خوب نیست. این نوع زندگی فقط برای افرادی خوب است که ریسک پذیر نیستند و قدرت درونی و بلند پروازی ندارند.

شروع کسب و کار فردی برای کسی که نمی تواند ذهنیت کارمندی را از خود دور کند، خطرناک است و ممکن است هم زندگی خودش را نابود کند و هم خانواده اش را به فنا بدهد.

اگر به خاطر مقایسه خودتان با دیگران می خواهید از زندگی کارمندی خارج شوید و شروع به کسب و کار شخصی کنید، مطمئن باشید که اشتباه میکنید، اما اگر به خاطر انگیزه، کشش درونی و توانایی هایی که در خود می شناسید و ایده‌هایی که دارید، می خواهید شروع به کسب و کار شخصی کنید، انتخاب مناسبی است.

مطمئن هستم شما هم کارمندانی را می شناسید که از کار خود شاکی هستند و دائما اعتراض می کنند و می گویند از فردا می روم سراغ یک کار دیگر و یا می روم کسب و کاری برای خودم شروع می کنم، اما این افراد قدرت تصمیم گیری ندارند و از بیکاری و شروع یک کسب و کار شخصی و جدید واهمه دارند.

نصیحت من به این کارمندان معترض این است که نیازی نیست از همین امروز از کار خود استعفا دهید ولی نیاز هست که از همین امروز به فکر اصلاح زندگی خود باشید و پایه های کسب و کار جدید را در ذهن خود بنا کنید.

این مطلب را هم بخوانید:  مرکز مشاوره مشتری | 13 ویژگی مشاوران تراز اول دنیا

آغاز یک کسب و کار، فوری یا مرحله ای؟

ذهن خود را برای شروع یک کسب و کار جدید پرورش دهید و کم کم آنرا اجرایی کنید. ممکن است این فکر کردن ها، چند سال طول بکشد، ولی زمانی که به نتیجه رسیدید که زمان آن رسیده که کسب و کار خود را استارت بزنید، به زندگی کارمندی خود پایان دهید و کسب کار شخصی خودتان را شروع کنید.

عجله نکنید، خیلی آرام و آهسته و هوشمندانه قدم های اساسی را بردارید. ممکن است در ابتدا، کارها به آرامی پیش برود، ولی دلسرد نشوید و ادامه دهید تا به نتایج فوق العاده برسید.

در کسب و کارهای شخصی، نباید برای خود محدودیت زمان و مکان تعریف کنید. ممکن است مجبور شوید تا 12 شب کار کنید. ممکن است مجبور شوید در هفته، چند بار به سفر بروید.

تعیین زمان شروع و مدیریت کسب و کار:

تعیین زمان را فقط برای رسیدن به اهداف بگذارید. برای هر پروژه ی خود، زمان شروع و پایان بگذارید و طبق زمانبندی، پروژه را به پیش ببرید.

مدیریت سرمایه یکی از مهمترین اصول راه اندازی کسب و کار جدید است. زمانی که کسب و کار خود را شروع می کنید، باید محاسبات دقیقی انجام دهید تا در ابتدا و حین و انتهای کار دچار کسر بودجه نشوید. خیلی از کسب و کارهایی که موفق بودند، بخاطر عدم مدیریت سرمایه پس از مدتی کوتاه به فراموشی سپرده شدند و صاحبین آنها ورشکسته شدند.

اگر شش ساعت زمان داشته باشم که درختی را قطع کنم، من چهار ساعت اول را صرف تیز کردن تبر خواهم کرد.

آبراهام لینکلن

 

این مطلب را هم بخوانید:  تعریف سواد از نگاه سازمان یونسکو 📌 آپدیت شد

 

نظر آبراهام لینکلن در کسب و کار

تا زمانی که کارمند هستید تبر خود را تیز نمایید. شروع یک کسب و کار جدید بدون آموزش و تحقیق میسر نمی شود چون دنیای کارآفرینی، دنیای عجیب و غریب، بی رحم و دنیای سختی است. گمان نکنید برای شروع یک کسب و کار فقط نیاز به سرمایه است. سرمایه یکی از ده های آیتمی است که باید مد نظر داشته باشید و مدیریت کنید.

بدنبال آموزش باشید و از هر طریقی که می توانید کسب دانش کنید. در دنیای امروزی که دنیای جابجایی اطلاعات است می توانید از هر طریقی حداقل های نیاز های کسب و کار خود را پیدا کنید. اینترنت مناسبترین فضا برای پیدا کردن خواسته های شماست که خیلی از اطلاعات رایگان در آن پیدا می شود و برای تمام تیپ یاد گیرندگان مطلب دارد.

4 تیپ اصلی یادگیرندگان برای آغاز یک کسب و کار :

1- بینندگان

این افراد با دیدن و تماشا کردن، یاد می گیرند. بهترین ابزار برای بینندگان، سایتهایی مثل یوتیوب و آپارات است.

2 – شنوندگان

این افراد با شنیدن، یاد می گیرند. بهترین ابزار برای شنوندگان، پادکست ها است.

3- خوانندگان

بهترین پیشنهاد برای خوانندگان، کتاب و مقالات و pdf ها می باشد.

4- درگیرشوندگان

این افراد با شرکت کردن در همایشها و کارگاه های آموزشی یاد می گیرند.

حداقل های مورد نیاز برای شروع :

مطالعه و تحقیق کنید و در نظر داشته باشید که شما هیچ چیز از دنیای کارآفرینی نمی دانید. قبل از شروع کسب و کار، به حداقل هایی نیاز دارید که 3 تا از آنها را در زیر می نویسم:

1- آموزش

2- آموزش

3- آموزش

درست دیدید. مهمترین زمان برای شروع کسب و کار، بعد از آموزش دیدن است. تا زمانی که کارمند هستید و از نظر مالی یک حاشیه ی امن حداقلی دارید، در شیفت غیر کاری خود به یادگیری بپردازید. در این دوران می توانید بهتر و راحت تر تحقیق کنید و آموزش ببینید و شریک کاری خود را انتخاب کنید. این مرحله همان مرحله تیز کردن تبر است.

این مطلب را هم بخوانید:  ایده های پولساز صنعت غذا در ایران | ✅ 20 ایده تازه

زمانی که تصمیم گرفتید کارکارمندی خود را کنار بگذارید، برای ورود به دنیای کسب و کار  و کارآفرینی، عجله نکنید. عجله برای شروع، به شدت آسیب رسان است. فرصت بدهید تا آغازی آرام داشته باشید و فرصتی برای انتخاب یک شریک خوب و همراه. تبر تان را آرام و آهسته تیز کنید و بعد کسب و کارتان را گسترش دهید که اگر غیر از این باشد، تمام سرمایه تان را برای راه اندازی کسب و کاری صرف کرده اید که در آن خبری از دانش و آموزش و تجربه و ارتباطات نیست.

کسب و کار

چرا در شروع، عجله می کنیم؟

با عجله شروع کردن بیشتر جنبه روانی دارد. خانواده ،دوستان، اشتیاق بیش از حد و به طور کلی فشار های درونی باعث می شود که ما عجله کنیم. گذار از کارمندی به کارآفرینی عجله بردار نیست. با حوصله و کاملا اصولی باکارمندی خداحافظی کنید و کسب و کارتان را راه بیندازید و با قدرت تمام جلو بروید و توجه کنید زمانی که کسب و کار شخصی تان را راه انداختید دیگر فرصتی برای بازگشت به عقب نیست.

با انرژی جلو بروید. اصول مدیریت کسب و کار را یاد بگیرید و اکنون که درختی را کاشته اید، پایش بایستید و آبش بدهید و مراقبش باشید و بزرگش کنید و از میوه اش لذت ببرید.

موفقیت همه شما کارمندان کارآفرین، آرزوی من است. 

میانگین امتیاز : 4.8 / 5. تعداد آرا : 6

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *